loading...

afektivní pohyby

/výzkumný projekt/spoluautorka Darinka Pilári/Muzeum nové generace, Žďár nad Sázavou/2016

Je schodiště jenom vertikální komunikace nebo nabízí také něco navíc? Točité schody v Muzeu nové generace ve Žďáře nad Sázavou byly testovány improvizovaným pohybem tanečnice. Ta reagovala jak na prostorové limity schodiště a hranice dosahu pohybového senzoru, jímž byla snímána, tak čím dál tím více i na svou vlastní svévoli.

BYTOVÁ CHOREOGRAFIE

/výzkumný projekt/Brno/2016

Vcházím do své garsonky, pouštím hudbu na počítači, na kuchyňské lince vře káva, nalévám ji a popíjím na pohovce.

Parkingfields

/parkingfields/městský výzkum/veřejný prostor, Brno/2011

Fotosérie pořízená v městských prostorech během všedního dne a v čase blokového čištění. Project ukazuje kolik prostoru je kolonizováno automobilovou dopravou.

brněnský architektonický manuál

/koncepce architektonických stezek/ve spolupráci s Petrou Hlaváčkovou, Rostislavem Koryčánkem a Šárkou Svobodovou/Brno/2011

Brněnský architektonický manuál (BAM) je volně přístupná internetová databáze, tištěné mapy a publikace zprostředkovávající všem zájemcům o architekturu podrobné informace o brněnských stavbách, které vznikly v letech 1918-1945. Internetová databáze 400 architektonických objektů je dostupná pro odborníky i širokou veřejnost na http://www.bam.brno.cz/ a obsahuje informativní texty, mapy, fotodokumentaci a audionahrávky ke stažení. Každý si tak může vybrat některou z devíti navržených stezek nebo si vytvořit vlastní procházku sám. Informace jsou dostupné také prostřednictvím značení na chodnících před budovami, které obsahuje kód budovy a odkaz na webové stránky.

Sportfields

/urbanismus/Brno/2010

Nepoužívaný sportovní stadion je přeměněn na volně urbanizovatelnou zónu limitovanou pouze svým prostorovým vymezením. Aktualizace spontánní zástavby kolosea v Nimes nebo dělnických kolonií v Brně.